شهرداری شهریار برنده مانور زلزله واقعی

شهرداری شهریار برنده مانور زلزله واقعی

 

شهرداری شهریار

برنده  واقعی مانور زلزله

در اولین لحظات پس از وقوع زلزله ۲/۵ریشتری روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه سال جاری بلافاصله جلسه ستاد بحران شهر شهریار به ریاست  احسان درخشان نسب سرپرست شهرداری شهریار و با حضور معاونین  و مدیران شهری برگزار و مقرر گردید تا درب کلیه سالن های ورزشی، فرهنگسراها و بوستان ها جهت اسکان  اضطراری به روی شهروندان باز شود.

در همان دقایق اولیه پس اززلزله طی تماس تلفنی با روابط عمومی انجمن شهریار نگار( حدودا ۱۵ دقیقه پس از وقوع زلزله) مکانهای ایمن جهت اسکان اضطراری  اعلام تا از طریق شبکه های اجتماعی این انجمن مردم نهاد به اطلاع شهروندان رسانده شود.دقایقی پس از وقوع زلزله درب شهرداری مرکز و نواحی و مناطق تابعه، سالنهای ورزشی در اختیار شهرداری، فرهنگسراها و …به روی مردم باز  شد تا پذیرای شهروندان مضطرب و نگران بوده و شهروندان از امکانات اولیه نظیر آب آشامیدنی ، نور و سرویس بهداشتی بهره مند شوند.

با تصمیم ستاد بحران شهرداری مکان هایی جهت اسکان اضطراری شهروندان در کلیه مناطق ونواحی شهریار  تسطیح و آماده سازی گردیده است تا در صورت بروز زلزله به صورت اقامتگاه موقت برای شهروندان قابل استفاده باشد.

جلسه ستاد بحران شهر شهریار مجدداً در روز شنبه ۹ دی ماه سال جاری به ریاست سرپرست شهرداری تشکیل جلسه داد وبر رفع مشکل ترافیک وعبور ومرور شهروندان در زمان وقوع زلزله تاکید گردید.

در این جلسه مقرر گردید تهیه وتوزیع بروشور و نقشه با قابلیت نمایش راههای خروجی(نقشه خروج ایمن)،دسترسی به مکان های ایمن و اسکان اضطراری در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

در واقع این زلزله خفیف یک مانور زلزله بود که توسط این شهرداری انجام شد

مانور زلزله /