به دستان معاون اول رئیس جمهور صورت پذیرفت / افتتاح پروژه در شهریار

به دستان معاون اول رئیس جمهور صورت پذیرفت / افتتاح پروژه در شهریار

امروز ۳ شنبه ۷ فروردین ماه۹۷ چهار پروژه عمرانی و  کشاورزی به دستان معاون اول رییس جمهوری دکتر اسحاق جهانگیری در شهرستان شهریار افتتاح شد.

افتتاح پروژه در شهریار

به گزارش شهریار نگار ،  دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری صبح امروز با حضور در شهرستان شهریار، چهار  پروژه  تحت عنوان ” آبیاری تحت فشار ” “تقاطع غیر همسطح شاد چای” تقاطع غیر همسطح صیاد شیرازی” “سردخانه ۱۰ هزار تنی برادران خرقانی”  را افتتاح کرد.

 

مهندس محمودی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد ، مهندس حجتی وزیر کشاورزی ، مهندس مقیمی اشتاندار تهران و مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار و برخی از مسئولین شهری و شهرستانی ، دکتر جهانگیری را در این افتتاحیه همراهی می کردند.

 

اسحاق جهانگیری در آئین افتتاح پروژه در شهریار اظهار داشت: دولت در سال جاری سیاستهای ویژه ای را دنبال خواهد کرد که سعی شده در سفرهای نوروزی به تبیین آنها پرداخته شود.
وی در ابتدا به مسائل  منطقه خاور میانه و جنگهای گروه های تکفیری افراطی با مسلمانان اشاره رد و گفت ریخته شدن خون مسلمانان بیگان و سلب امنیت از منطقه از مسائلی است که امروز در منطقه با آن مواجه هستیم .
معاون اول رییس جمهوری گفت: پروردگار را شکر میکنیم که ایران از نطر امنیت و ثبات در سطح بالائی قرار گرفته به نحوی که به دنبال این هستیم این امنیت و ثبات را در منطقه نیز حاکم نمائیم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نه تنها برای خود به دنبال امنیت و آرامش میباشد بلکه به دنبال تثبیت امنیت و آرامش در منطقه است و برای این مهم تاکنون هزینه هایی پرداخت شده است و در صورت لزوم بازهم پرداخت خواهد شد. تا شاهد  استقرار کامل امنیت و ثبات در منطقه باشیم.

وی  اشاره به نابخردی و کم تجربگی برخی سران منطقه که ریشه این اتفاقات است گفت: آمریکا در پی این است تا گاوهای به اصطلاح شیرده منطقه را بدوشد و با ریختن خون مسلمانان سلاح و تجهیزات خودرا به بهای خون مسلمانان در منطقه به فروش رساند.

جهانگیری گفت اگر تلاشهای ایران نبود اکنون وضعیت سوریه و عراق بسیار بد تر از این چیزی است که هم اکنون شاهد آن هستیم و لذا به همین خاطر آمریکا به دنبال نشان دادن این است که ایران کشوری ضعیف و بی ثبات در منطقه است.

معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به انتصاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری آمریکا، اظهار کرد: اینطور نیست گروهی که حقوق بگیر منافقین ایران بوده اند که مسئول شهادت بیش از ۱۷ هزار نفر از هموطنانمان بوده اند و گروهی منفور در ایران هستند با تهدید و ارعاب اتفاقی صورت دهند و مردم ایران جازده یا عقب نشینی نمایند.

وی با اشاره به سابقه هشت سال دفاع مقدس گفت: مردم ایران نشان داده اند مرد روزهای سخت بوده و از جنگ و تهدید ترسی ندارند و برای حفظ تمامیت عرضی و پرچم مقدس جمهوری اسلامی از جان و مال خود میگذرند.

معاون اول رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه باید قدر ایران و شرایط و وضعیت حاکم در آن را بدانیم و همه برای پیشرفت کشور متحد باشیم، به برخی سیاست‌های دولت در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: دولت در سال ۹۷ سیاست‌های ویژه‌ای را دنبال خواهد کرد که من سعی کرده‌ام در سفرهایی که از ابتدای سال تاکنون داشته‌ام بخش‌هایی از این جهت‌گیری را مطرح کنم.

جهانگیری همچنین با تاکید بر لزوم توجه به مساله آب در روستاها،‌ خاطرنشان کرد: اینکه گفته شود ما در خشکسالی هستیم و ممکن است سال‌های دیگر ترسالی باشد را باید کنار بگذاریم و نباید اجازه دهیم که به دلیل کمبود آب و استفاده ناصحیح از منابع کشور، آینده کشور به خطر بیفتد. ما از تهدیدات بیرونی هیچ نگرانی برای آینده کشور نداریم بلکه نگرانی ما از وضعیت مسائلی مانند آب و خاک است. در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی باید همت کند تا بهترین روش‌های آبیاری را در دستور کار قرار دهد تا بتواند هم میزان تولید محصولات کشاورزی کشور را از آسیب در امان نگه دارد و هم از آب بهترین بهره‌برداری انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه کشت گلخانه‌ای جزو سیاست‌های قطعی دولت در بخش کشاورزی است، گفت: انتقال آب و توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله سردخانه‌ها و بسته‌بندی محصولات از موضوعات جدی دیگری است که باید در سال جاری مورد توجه قرار بگیرد.

معاون اول رییس‌جمهوری در پایان با بیان اینکه درباره مسائل شهرهای بزرگ اطراف تهران مانند شهریار، ملارد و قدس، مسائل باید در مرکز تهران بررسی شود و حتی برخی از موضوعات مربوط به آنها نیز برگزاری جلسات ملی است، خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات شهرهای حاشیه تهران، جابجایی روزانه ساکنان آنها به تهران است. در این زمینه حتما در فروردین ماه سال جاری جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه خواهم داشت و راهکارهای حل این معضل را اتخاذ خواهیم کرد.

لازم به ذکر است سردخانه برادران خرقانی در روستای ابراهیم آباد به صورت صد در صد دو مداره در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع و با ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده و برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.
گفتنی است ۸۰ درصد تجهیزات فنی این سردخانه توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.
ظرفیت کل این سردخانه ۲۴ هزار تن است که امروز فاز نخست آن با ظرفیت ۱۰ هزار تن افتتاح شد.

 

در ادامه محمود حجتی در سخنان خود که در مراسم افتتاح این سردخانه انجام داد گفت: در استان تهران با پدیده تغییر کاربری باغات روبه‌رو هستیم که باید جلوی این تغییر کاربری‌ها گرفته شود.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغ‌ها بیان کرد: باید راه حلی برای جلوگیری از ساخت و سازها پیدا کنیم تا اراضی کشاورزی و باغات ما که سرمایه‌های ملی محسوب می‌شوند از بین نروند.

حجتی با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب گفت: به دنبال تجهیز اراضی کشاورزی به آبیاری نوین هستیم، چراکه این امر علاوه بر کاهش مصرف آب، باعث کم شدن هزینه تولید و افزایش کیفیت مول نیز خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: در راستای حمایت از کالای ایرانی به دنبال تدابیری هستیم تا مازاد تولیدات کشاورزی در فصول مختلف سال در کشور صادرات شود.

 

افتتاح پروژه در شهریار /